خوش آمدید به دنبای برنامه نویسی با حساس کامپیوتر

www.hassas-computer.ir

رمزنگاری و رمز گشایی اطلاعات محرمانه خود ( encode & decode ) در زبان برنامه نویسی PHP ارسال شده توسط: حمید حساس
10:15:27    1393/07/26

رمزنگاری و رمز گشایی اطلاعات محرمانه خود ( encode & decode ) در زبان برنامه نویسی PHP

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید اطلاعات شخصی دیگران یا خودتان را به صورت محرمانه در بانک اطلاعاتی زخیره نمایید تا اگر زمانی این اطلاعات در اختیار هکر ها یا افرادی دیگر قرار گرفت آنها نتوانند از این اطلاعات شما استفاده نماییند. امروز قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه اطلاعات خود را رمز نگاری کنید و آنها را هر زمان که مایل بودید رمز گشایی کنید. پس در ادامه با بخش آموزش سرزمین دانستنی های سایت حساس کامپیوتر دات کام همراه باشید.

خوب در زیر کدی را برای شما فراهم نمودیم که وظیفه اصلی آن تبدیل اطلاعات شما را به رشته 64 حرفی که به صورت رمز نگاری شده با یک فرمول خاصی که شما دوست داری را بر عهده دارد.

طرز کار:

ابتدا کد بالارا کپی نمایید و در فایلی مثلا به نام function.php زخیره کنید.

حال برای اینکه بتوانید اطلاعات خود را به صورت کدگذاری شده در بیاورد از کد زیر استفاده می نمائیم. سپس فایلی را ایجاد نمایید با نام encrypt.php و در آن کد زیر را کپی نمایید.

حال برای اینکه اطلاعات کد گذاری شده را  رمز گشایی کنیم فایلی را با نام decode.php بسازید و کد زیر را در آن قرار دهید.

توضیحات:

در کد اصلی که در فایل function.php  قرار دارد متغیر $key را میتوانید برابر با هر متنی و یا کدی که خود میخواهید اطلاعات شما براساس آن کد گذاری و یا کد گشایی شود، قرار دهید.

در این کد ابتدا key$ با تابع md5 به یک رشته 32 کارکتری تبدیل شده و سپس مقدار ورودی شما با تابع base64_encode به صورت یک رشته از یک رشته 64 کارکتری میباشد ادغام میگردد. و همین امر برای کد گشایی به شیوه معکوس اتفاق می افتد.

 

نمایش دمو: DEMO

 منبع: دنبای برنامه نویسی با حساس کامپیوتر

با عضویت در سایت می‌توانید سریعتر پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید
به سوالات تکراری یا نامرتبط با مطلب هیچ پاسخی داده نمی‌شود
   
  
    user

سلام .من یک برنامه دانلود ونصب کردم ک یادمم نمیاد چی بود ی اسکن کرد بعد ارور داد رفتم دا خل فایلام همشون قفل شده بودن با پسوندSFYADETتو هر پوشه فایلی ب نام SFYADE-DECRYPTاومده بود و داخلش اینو نوشته

Attention! All your files, documents, photos, databases and other important files are encrypted and have the extension: .SFYADE The only method of recovering files is to purchase an unique private key. Only we can give you this key and only we can recover your files. The server with your key is in a closed network TOR. You can get there by the following ways: 0. Download Tor browser - https://www.torproject.org/ | 1. Install Tor browser | 2. Open Tor Browser | 3. Open link in TOR browser: http://gandcrabmfe6mnef.onion/972d91113ed00f1c | 4. Follow the instructions on this page

لطفا کمک کنید

سورس نرم افزار به جهت قانون کپی رایت کد گذاری گردیده و نمی‌توان کدهای آن را دی کد نمود.

user

اقا حتما c#هم مطلب بزار

user

سلام عزیز. میدونم بر اساس موقعیت آی پی کشور هست. میخوام بدونم از چه کلاسی استفاده کردی؟ از api استفاده کردی یا کلاس سفارشی شده ای داشتی؟ اگه کلاس سفارشی شده ای داری بگو چون شدیدن بهش نیاز دارم. با تشکر.

 به اینجا مراجعه نمایید.

user

میشه بگی سمت چپ نمایش پرچم کشور رو چطوری انجام میدی؟

 بر اساس موقعیت کشور شما از IP

ادامه نظرات
پرطرفدارترین مطالب
logo-samandehi